آموزش HTML - بخش چهارم: لینک‌ها

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از زومیت؛ بخش اخبار علم و فناوری:

در چهارمین شماره از آموزش HTML، شما با نحوه قرار دادن لینک در صفحه‌هایتان آشنا خواهید شد. بعد از این جلسه شما خواهید توانست صفحات اچ تی ام ال‌ خود را به صفحات دیگر لینک نمایید. برای آشنایی با نحوه چگونگی استفاده از لینک در اچ تی ام ال با ما همراه شوید.

در بخش‌های قبلی آموزش اچ تی ام ال با تگ پاراگراف و نحوه نوشتن متن و قرار دادن عنوان در صفحات آشنا شدیم. حالا شما می‌توانید با ساخت یک صفحه اچ تی ام ال (بخش اول)، متن‌های خود را در آن وارد نمایید(بخش دوم) و برای آن‌ عنوان قرار دهید. حالا در انتهای این شماره شما قادر خواهید بود تا صفحات خود را به یکدیگر متصل نمایید. جالب است, نه؟ برای یادگیری قدم به قدم قرار دادن لینک در صفحه, با ما همراه شوید.

قرار دادن لینک در صفحه تگ <a>

;لینک‌ها یکی از پراستفاده‌ترین المان‌های اچ‌تی‌ام‌ال هستند و در واقع این لینک‌ها هستند که کاربران شما را به جایی که شما می‌خواهید هدایت می‌کنند. به مثال زیر دقت کنید:

نمونه کد

< a href = "http://zoomit.ir"> متنی که به عنوان نماینده لینک در مرورگر نشان داده می شود</ a >

نتيجه‌ای که مرورگر نمايش خواهد داد

برای قرار دادن لینک در اچ تی ام ال مراحل زیر را طی می‌کنیم.

<a href= "آدرس لینک"> link name </a>

مرحله اول: برای اضافه کردن لینک به بخشی از صفحه, ابتدا علامت مخصوص آن، یعنی <a> را قرار داده‌ایم.

مرحله دوم: سپس یک کلمه دیگر به نام href را در کنار لینک قرار داده‌ایم که در واقع مقصد لینک شما را معین می‌کند.

مرحله سوم: در بین تگ‌های <a href="/link"></a> کلمه یا متنی که قرار است نماینده لینک در صفحه باشد را نوشته‌ایم.

مرحله چهارم: در نهایت تگ a را بسته‌ایم <a/>.

< a href = "(URL)"> نام لینک مورد نظر </ a >

نکته: هر چند نیازی به دانستن این موضوع در این لحظه نیست ولی شاید دوست داشته باشید بدانید که کلمه href که در کنار کلمه a در تگ لینک قرار می گیرد چیست و چه نقشی دارد.

در واقع برخی تگ‌های اچ تی ام ال از جمله تگ لینک, عکس و بسیاری دیگر به صورت پیش فرض برای تعریف شدن و تکمیل شدن به یک مشخصه (Attribute) نیاز دارند که آن‌ها را توضیح می‌دهد و تکمیل می‌کند. در این مثال, کلمه href که مقصد لینک در تگ a را مشخص می‌کند یک صفت تکمیل کننده برای تگ a است.

ما در بخش‌های بعدی از چنین کلماتی به مکرر استفاده خواهیم کرد و شما هم با اهمیت آن بیشتر از پیش آشنا خواهید شد. پس حالا که آشنایی ابتدایی با این تگ پیدا کرده‌اید شما را به خواندن ادامه آموزش‌ها دعوت می‌کنیم.

خلاصه قسمت چهارم:

در این قسمت چیزهایی که یادگرفته‌ایم را به صورت کاملا خلاصه مرور می‌کنیم.

  • در قسمت چ��ارم از آموزش اچ تی ام ال, نحوه لینک گذاری در صفحات اچ‌تی‌ام‌ال را نیز آموختیم.
  • تگ لینک به صورت <a/> متن لینک <"آدرس صفحه مقصد در لینک"=a href> نوشته می‌شود.

نوبت شما

خب نوبتی هم که باشد، دیگر نوبت شما است. پس همین حالا دست به کار شوید و به ما نشان دهید که همه چیزهایی که گفته‌ایم را آموخته‌اید. این شما و ادیتور آنلاین:

امیدواریم که این آموزش هم، موفق به جلب رضایت شما زومیتی‌های عزیز شده باشد. قسمت‌های قبلی این مجموعه مقالات را از دست ندهید. تجربیات، پیشنهادات و نظرات شما بدون شک در ادامه این مقالات آموزشی تاثیر بسزایی خواهد داشت و قدردانی ما را هم به همراه خواهد داشت. پس لطفا با ما در ارتباط باشید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه