جاسوسی دولت کانادا از دانلودهای کاربران اینترنت

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

اسنودن افشا کرد

جوان ایرانی- اسنودن این‌بار با ادعای جدیدش، جنجال آفرید!

جاسوسی دولت کانادا از دانلودهای کاربران اینترنت

آژانس جاسوسی الکترونیک کانادا با نفوذ به داده‌های اینترنتی و تحلیل آنها هر روز از ۱۵ میلیون فایل دانلود شده از اینترنت جاسوسی می‌کند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از فارس، این حجم از جاسوسی تنها بخشی از فعالیت نظارتی و کنترل‌گری نهادهای اطلاعاتی دولت کانادا به حساب می‌آید.

بر اساس سندی مربوط به سال ۲۰۱۲ که توسط ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا افشا شده و در اختیار روزنامه نگاران قرار گرفته است نهادی موسوم به Communications Security Establishment (CSE) در کانادا وظیفه اصلی در زمینه جاسوسی از کاربران اینترنت را بر عهده دارد.

وظیفه اصلی این نهاد مانند آژانس امنیت ملی آمریکا نظارت بر ارتباطات الکترونیک و حفاظت از شبکه‌های رایانه‌ای ملی است و حق ندارد اتباع و شرکت‌های کانادایی را هدف جاسوسی قرار دهد.

برنامه مخفی اجرا شده به همین منظور توسط دولت کانادا Levitation نام دارد و به منظور تکمیل اطلاعات آن از کشورهایی همچون آمریکا، بریتانیا، برزیل، آلمان، اسپانیا و پرتغال هم جاسوسی شده است.

به دنبال انتظار این گزارش دولت برزیل به تندی واکنش نشان داده و جاسوسی‌های دولت کانادا را محکوم کرده است.

دیگر کشورها در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده‌اند.

بر اساس سند افشا شده توسط اسنودن از میان کل دانلودهای اینترنتی که مورد جاسوسی قرار می‌گیرند هر ماه ۳۵۰ مورد از آنها توسط دولت کاندا جالب تشخیص داده می‌شوند.

۱۵ میلیون فایل دانلود شده ای که روزانه توسط جاسوسان کانادایی کنترل می‌شوند بر روی ۱۰۲ سایت به اشتراک گذاری فایل میزبانی می‌شوند و شامل ویدیو، موسیقی، متن و ... هستند.

کانادا در زمینه جاسوسی از اینترنت همکاری نزدیکی با آمریکا دارد و از جمله در جریان برگزاری اجلاس سران گروه ۲۰ در تورنتو در سال ۲۰۱۰ به آژانس امنیت ملی آمریکا اجازه داده بود از سران کشورهای شرکت کننده و هیات‌های همراه جاسوسی کند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه