جایگزینی موتور جستجوی بینگ به جای گوگل در مرورگر AOL

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش اخبار فناوری:

جایگزینی موتور جستجوی بینگ به جای گوگل در مرورگر AOL

جایگزینی موتور جستجوی بینگ به جای گوگل در مرورگر AOL

 مایکروسافت اعلام کرد طبق قردادی تازه منعقد شده، قرار است بخشی از کسب و کار نمایش تبلیغات خودش را به AOL بسپارد.

 

به گزارش جوان ايراني به نقل از دیجیاتو ،  ضمناً این قرارداد زیر مجموعه ی جدید ورایزن، یعنی AOL را موظف می کند تا ظرف ۱۰ سال آینده به جای خدمات جستجوی گوگل، به صورت پیش فرض خدمات موتور جستجوی بینگ را در بین سرویس هایش به کاربران خود عرضه نماید. گفتنیست که بند ذکر شده در بالا بناست تا از ابتدای ژانویه ۲۰۱۶ اجرایی گردد.

 

این خبر بیش از هر کس دیگری به یقین برای اهالی کمپانی ساکن مانتین ویو حائز اهمیت محسوب می شود؛ آنها سال گذشته جایگاه خود در مرورگر فایرفاکس شرکت موزیلا را نیز به یاهو واگذر کردند که همین امر سبب گشت شاهد بیشترین کاهش سهم شان در بازار موتورهای جستجوی اینترنتی از سال ۲۰۰۹ تا به امروز باشند.

 

هم اکنون خدمات جستجوی گوگل به عنوان گزینه ی پیش فرض به کاربران مرورگر سافاری عرضه می گردد، ولی گفته می شود اپل هم می خواهد در آینده ای نه چندان دور یاهو یا بینگ را در مرورگر اینترنتی اش جایگزین نماید.

 

برخی از کارشناس��ن می گویند غول دنیای جستجوهای اینترنتی موظف بوده درصدی از درآمد حاصل از ارائه ی خدمات سرچ در وب سایت های AOL‌ را به این کمپانی بپردازد و احتمالاً همین موضوع سبب گشته تا آنها چندان تمایلی به تمدید قرارداد نداشته باشند و جایگاه شان را به مایکروسافتی ها واگذر کنند.

 

در سه ماهه ی اول سال جاری میلادی AOL عددی برابر با ۱۱۶.۴ میلیون دلار درآمد از طریق خدمات جستجوی گوگل کسب کرده بود که همین عدد نشان می داد اهالی مانتین ویو، خود به درآمدی چند ده میلیون دلاری دست یافته اند. گفتنیست گوگل به صورت کلی و در همین بازه ی زمانی از سرویس های جستجویش ۱۱.۹۳ میلیارد دلار درآمد به دست آورده است.

 


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه