دستکاری تنظیمات امنیتی اپل توسط گوگل برای نمایش اجباری تبلیغات

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

جوان ایرانی- گوگل قبلا هم مخفیانه تنظیمات امنیتی و حریم شخصی اپل را در زمان استفاده کاربران از مرورگر خود در آیفون دستکاری کرده بود.

دستکاری تنظیمات امنیتی اپل توسط گوگل برای نمایش اجباری تبلیغات

گوگل به توسعه دهندگان iOS امکان داده تا تنظیمات امنیتی جدید iOS 9 را از کار بیندازند تا نمایش تبلیغات این شرکت بر روی گوشی‌های آیفون کماکان امکان‌پذیر باشد.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از فارس، سیستم‌عامل تازه اپل از قابلیتی موسوم به Application Transport Security برخوردار است که مشابه با استاندارد HTTPS برای app هاست. Application Transport Security به طور پیش‌فرض بر روی گوشی‌ها و تبلت‌های اپل فعال شده است.

گوگل می‌گوید برنامه‌های همراهی که با Application Transport Security سازگاری نداشته باشند برای اجرا دچار مشکل می‌شوند و نمی‌توانند ارتباطات لازم را برقرار کنند.

لذا این شرکت نحوه دور زدن این قابلیت را تشریح کرده تا برقراری ارتباط با سرورهای تبلیغاتی این شرکت و نمایش اگهی در محیط برنامه‌های همراه آیفون کماکان ممکن باشد.

گوگل قبلا هم مخفیانه تنظیمات امنیتی و حریم شخصی اپل را در زمان استفاده کاربران از مرورگر خود در آیفون دستکاری کرده بود و به همین علت از سوی کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا جریمه شده بود.

البته این بار گوگل تخلفی مرتکب نشده که قابل پیگرد قضایی باشد، اما بی توجهی آن به امنیت کاربران به خاطر کسب درآمد بیشتر تبلیغاتی مورد انتقاد قرار گرفته است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه