رایانه‌های پلاستیکی با نمایشگر قابل لوله شدن

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش فناوری شخصی:

جوان ایرانی-نسل جدیدی از ترانزیستورها ساخته می‌شود که با بهره‌گیری از آنها رایانه‌های پلاستیکی مجهز به صفحه نمایشگر نازک قابل لوله شدن تولید خواهد شد.

رایانه های پلاستیکی با نمایشگر قابل لوله شدن

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، محققان انستیتو ملی علوم مواد ژاپن از مدت‌ها پیش بر روی این فناوری کار کرده و حالا مدعی هستند که تا رسیدن به هدف نهایی خود فاصله چندان زیادی ندارند.

آنها برای نیل به این چشم انداز به سراغ تازه‌ترین دستاوردهای مرتبط با دانش ترانزیستورهای ارگانیکی نوری رفته‌اند.

از این قطعات در نیمه هادی‌های ارگانیکی استفاده می‌شود که وظیفه شان تقویت سیگنال‌های ضعیف الکترونیکی است.

از آن گذشته این قطعات قابلیت دریافت و انتشار نور را هم دارند.

ترانزیستورهای ارگانیکی OFET با هدف تولید تجهیزات الکترونیکی ارزان قیمت برای دستگاه‌های الکترونیکی قابل انعطاف به کار گرفته می‌شوند.

تحقیقاتی که تاکنون در این زمینه صورت گرفته به پیشرفت‌های چشمگیر در زمینه تولید تجهیزات نوری ارگانیکی با عملکرد قابل توجه منجر شده است و نکته مهمی که در این خصوص مطرح می‌شود ارزان قیمت بودن این نگرش جدید است.

محققان به این واقعیت اشاره می‌کنند که با تکیه بر این فناوری جدید، نسل جدیدی از نمایشگرها طراحی خواهد شد که نه تنها بازده نوری آنها در سطح قابل قبولی خواهد بود بلکه به واسطه انعطاف پذیری چشمگیری که دارند در بسیاری از تجهیزات انعطافی به کار گرفته خواهد شد.

همچنین استفاده از این ترانزیستورها در نسل بعدی سیستم‌های ارتباطات نوری از جمله سیستم‌های لیزری کار را برای مهندسان بسیار راحت خواهد کرد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه