ساندویچ مرغ گریل شده با خردل

ساندویچ مرغ گریل شده با خردل

کوچک و بزرگ به سمت این غذا جذب می شوند  درواقع از این ساندویچ لذیذ گریل شده به هیچ قیمتی نمی توان گذشت. شما هم امتحان کنید.

مناسب برای :4 نفر

زمان آماده سازی : کمتر از 1 ساعت

این ساندویچ هیجان انگیز (ساندویچ مرغ گریل شده) همراه با سالاد، یک وعده غذایی کامل و خوشمزه است و برای کودکان نیز غذای خوبی محسوب می‌شود.

با این مقدار مواد می‌توانید برای 4 نفر ساندویچ درست کنید. این غذا در مدت 55 دقیقه آماده می‌شود.

افزون بر این دستور پخت، ساندویچ مرغ معمولی یا ساندویچ مرغ با سیب زمینی کبابی  هم می تواند انتخاب خوبی برای یک وعده غذایی باشد.

مواد لازم:

سینه مرغ شنیسلی

 2 عدد ( 2 تا 180 گرمی)

روغن زیتون

½ پیمانه

شوید تازه ساتوری شده

پیمانه

سیر ریز خرد شده

2 حبه

نمک و فلفل سیاه

به میزان لازم

سس خردل

¼ پیمانه + 3 قاشق غذاخوری

پیاز قرمز حلقه شده

1 عدد بزرگ

پنیر چدار درشت رنده شده

180 گرم

نان باگت بزرگ

2 عدد

طرز تهیه:

  1. ¼ پیمانه سس خردل، روغن زیتون، شوید، سیر، ½1 قاشق چای‌خوری نمک و ¾ قاشق چای‌خوری فلفل را در یک کاسه متوسط می‌ریزیم و آن‌ها را کامل با هم مخلوط می‌کنیم.

  2. مرغ‌ و پیاز حلقه شده را در این مخلوط می‌ریزیم و تکان می‌دهیم تا تمامی سطح آن‌ها با این مخلوط پوشیده شود. روی آن را پوشانده و به مدت 30 دقیقه در یخچال می‌گذاریم تا مرغ کامل مزه‌دار شود.

  3. گریل یا کباب پز را با حرارت متوسط – زیاد روشن می‌کنیم تا گرم شود. پیازها را به مدت 8 تا 10 دقیقه گریل می‌کنیم و آن‌ها را بر می‌داریم. مرغ‌ها را از هر دو طرف کامل  کبابی می‌کنیم.

  4. وقتی دو طرف تکه های م��غ گریل شد روی یک سطح آنها پنیر چدار را می‌ریزیم و کمی دیگر روی گریل می‌گذاریم تا پنیر آب شود. سپس تکه های مرغ با کاور پنیری را از روی کباب‌پز برداشته و هر یک را از وسط نصف می‌کنیم.

  5. اگر از نان باگت بزرگ استفاده می کنید آن را نصف کرده و از وسط باز می‌کنیم و سطح داخلی آنها را به مدت 1 تا 2 دقیقه روی گریل می‌گذاریم تا کریپسی و ترد شود.

  6. اگر مایلید می‌توانید 3 قاشق باقی مانده خردل را با کمی سس مایونز داخل نان بمالید و سپس مرغ و پیاز را داخل آن گذاشته و داغ سرو کنید. ساندویچ مرغ گریل شده آماده است.

اگر کودکی دارید که به مدرسه می‌رود، یاد گرفتن انواع ساندویچ‌ها و اسنک‌های مناسب مدرسه می تواند به شما کمک کند تغذیه کودک‌تان را بهتر کنید.

منوی تکمیلی برای این خوراکی

پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه