ساندویچ پذیرایی سالمون

ساندویچ ماهی

حتی اگر سیر باشید با مزه‌کردن یک تکه ساندویچ سلامتی سالمون می‌توانید طعم زندگی را بچشید.

مناسب برای :8 نفر

زمان آماده سازی : حداکثر 30 دقیقه

از خواص سالمون هرچه بگوییم، کم گفته‌ایم. خوبی این ساندویچ این است که می‌توانید مواد داخلش را از روز قبل آماده کنید و برای روز بعد در یخچال نگهداری کنید. این ساندویچ‌های سالمون را می‌توانید بعنوان اسنک یا پیش‌غذا برای پیک‌نیک و مهمانی‌ها درست کنید. می‌توانید مخلوط مواد این ساندویچ را آماده کرده و به مدت 1 روز در ظرف دربسته در یخچال نگهداری کنید و در روز مهمانی ساندویچ‌ها را آماده کرده، برش زده و در ظرف مناسب بچینید و با سلفون پوشانیده و در یخچال قرار دهید.

می‌توانید یک یا دو قاشق ترب یا تربچه رنده‌شده هم به مواد اضافه کنید که طعم ساندویچ‌تان خاص‌تر شود.

ارزش غذایی این ساندویچ به این شرح است: انرژی: 354 کیلوکالری،‌ چربی‌کل: 19 گرم، چربی اشباع شده: 7.5 گرم، کربوهیدرات کل 30 گرم،‌ فیبر رژیمی: 3 گرم، پروتئین: 17 گرم .

مواد لازم:ساندویچ پذیرایی سالمون - تصویر 2

سالمون دودی

350 گرم

سس مایونز

85 گرم

نان تست

16 برش

شاهی شسته و خشک شده

1 دسته

خامه

½1 قاشق سوپ‌خوری

کره هم‌دمای اتاق

به مقدار لازم

طرز تهیه:ساندویچ پذیرایی سالمون - تصویر 3

  1. از یک چنگال برای مخلوط کردن سالمون با سس مایونز و خامه در یک کاسه استفاده کنید تا یکدست شود. سپس این مخلوط را با نمک و فلفل مزه‌دار کنید.
  2. کره را روی یک سمت نان‌ها بمالید. روی نصف نان‌ها (روی سمتی که کره مالیده شده) مخلوط سالمون را یکنواخت پخش کنید و برگهای شاهی را روی آن بچینید سپس نیم دیگر نان‌ها را از سمت کره‌ای روی ساندویچ‌ها قرار دهید.
  3. از یک چاقوی دندانه‌دار برای برش ساندویچ‌ها با اندازه دلخواه استفاده کنید. 
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه