صددرصد سایت‌های اینترنتی با پسوند zip و review آلوده‌اند

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

جوان ایرانی- 95 درصد پسوندهای اینترنتی محبوب در 10 شاخه مختلف به صورت گسترده برای فعالیت‌های نادرست مورد استفاده قرار می‌گیرند.

صددرصد سایت های اینترنتی با پسوند zip و review آلوده اند

تعداد زیادی از بهترین پسوندهای اینترنتی جهان که مخاطبان فراوانی دارند به طور معمول برای پشتیبانی از بوت‌نت‌ها، کمپین‌های تولید هرزنامه و حملات فیشینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از رایورز به نقل از زد.دی.نت، یک گروه تحقیقاتی در مرکز Blue Coat از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان ابزارهای امنیت سازمانی در جهان نتیجه ماه‌ها بررسی خود روی دامنه‌های سطح بالا را منتشر کرد. دامنه‌ها در حال حاضر به com، org یا پسوندهای مخصوص کشورها محدود نمی‌شوند و در عوض اپراتور سایت‌ها می‌توانند طیف گسترده پسوندهای اینترنتی از جمله link، edu، mil، review، work و ... را انتخاب کنند.

محققان در بررسی جدید خود به این نتیجه رسیدند که بیش از ۹۵ درصد پسوندهای اینترنتی محبوب در ۱۰ شاخه مختلف به صورت گسترده برای فعالیت‌های نادرست مورد استفاده قرار می‌گیرند و در این میان می‌توان گفت تقریبا همه لینک‌هایی که در دو دامنه zip و review منتشر می‌شود، آلوده هستند.

مرکز امنیتی Blue Coat برای به دست آوردن این نتایج صدها میلیون سایت اینترنتی را که توسط ۱۵ هزار سازمان و ۷۵ میلیون کاربر عادی مورد استفاده قرار گرفتند به دقت بررسی کرد و میزان مشروعیت هر یک از پسوندهای اینترنتی در سایت‌های مذکور را زیر ذره‌بین گذاشت.

صددرصد سایت‌های اینترنتی با پسوند zip و review آلوده‌اند - تصویر 2

گروه تحقیقاتی این مرکز اعلام کرد یک پسوند اینترنتی زمانی «مشکوک» شناخته می‌شود که در آن هرزنامه، بدافزار، لینک بوت‌نت، ویروس، ابزار آلوده، نرم‌افزارهای ناخواسته(PUS) یا سیستم‌های سرقت اینترنتی دیده شود.

مرکز Blue Coat به تمامی سازمان‌ها و کسب و کارهای جهانی توصیه کرد که پیش از انجام هر گونه فعالیت اینترنتی به پسوند سایت‌ها دقت کنند و در این میان به دامنه‌ها و پسوندهای مشهور اعتماد نداشته باشند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه