عجیب‌ترین بیدار کننده نوری دنیا که شما را از خواب بیدار می‌کند + تصاویر

عجیب‌ترین بیدار کننده نوری دنیا که شما را از خواب بیدار می‌کند + تصاویریک ساعت که نه توسط زنگ و آلارم بلکه توسط نور که شبیه‌سازی طلوع خورشید است افراد را از خواب بیدار می‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پژوهشگران نوعی دستگاه مخصوص بیدار کردن افراد از خواب اختراع کرده‌اند که به سقف اتاق متصل می‌شود و در زمان مقتضی با فرستادن نور به سمت صورت فرد او را از خواب بیدار می‌کند.

 

اخبار,اخبار علمی ,عجیب‌ترین بیدار کننده نوری دنیا


گفتنی است این دستگاه به نام Wake rouses می‌تواند حتی در مسافرت‌ها به سقف متصل شده و به ترتیب افراد را در زمان‌های موردنظر از خواب بیدار کند بدون این که صدای زنگ و آلارم شنیده شود.

 

اخبار,اخبار علمی ,عجیب‌ترین بیدار کننده نوری دنیا

 
بررسی‌ها نشان می‌دهند، این دستگاه از امواج اولتراسونیک متمرکز برای ایجاد شبیه‌سازی نور خورشید برای بیدار کردن افراد استفاده می‌کند و قیمت آن تنها 250 دلار است.

فناوری به کار رفته در این دستگاه چراغ LED سفید رنگ است که به آرامی نور آن بر چهره فرد زیاد شده سبب بیدار شدن او از خواب می‌شود.

این دستگاه به جای استفاده از دوربین برای تشخیص موقعیت فرد از نوعی سنسور حساس به حرارت برای تشخیص مکان افراد به کمک حرارت بدن آن‌ها استفاده می‌کند.

 

اخبار,اخبار علمی ,عجیب‌ترین بیدار کننده نوری دنیا


این دستگاه توسط شرکتی به نام Lucera در منطقه لس‌آنجلس ایالات متحده طراحی شده و سازندگان آن امیدوار هستند فروش جهانی بالایی به دست آورد.

این دستگاه دارای باتری‌های قابل شارژ و Wi-Fi برای ارتباط با تلفن همراه کاربر و تنظیم زمان بیداری مورد نظر است.

اخبار,اخبار علمی ,عجیب‌ترین بیدار کننده نوری دنیا


اخبار علمی - دیلی‌میل,باشگاه خبرنگاران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه