ماجرای اکران نشدن دو فیلم مجوزدار چیست؟


ماجرای اکران نشدن دو فیلم مجوزدار چیست؟

پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی «پریناز» بهرام بهرامیان و «قصه‌ها» رخشان بنی‌اعتماد، 7 ماه قبل صادر شده است اما هنوز این فیلم‌ها اکران عمومی نشده‌اند!

به گزارش خبرنگار بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،با روی کار آمدن حجت‌الله ایوبی بر مسند ریاست سازمان سینمایی دولت تدبیر و امید، امید می‌رفت که فیلم‌های مشکل‌دار یا به قولی در کمد مانده دولت شمقدری،مشکلاتشان حل شود.

23 آذر ماه سال 92 ، کمتر از دو ماه به برگزاری جشنواره‌ی فیلم فجر، خبر پروانه نمایش رسمی دو فیلم به قولی مشکل‌دار دولت قبلی، بطور رسمی اعلام شد؛ لینک خبر رسمی پروانه نمایش "قصه‌ها" و "پریناز" در 23 آذر ماه.

این دو فیلم یعنی «قصه‌ها» و «پریناز» تقریبا با گذشت 7 ماه از گرفتن پروانه نمایش رسمی‌شان هنوز اکران عمومی نشده‌اند و تنها فیلم «قصه‌ها» رخشان بنی‌اعتماد در جشنواره‌ی فیلم فجر، چند سانس به عنوان فیلم بخش مسابقه سینمای ایران به نمایش درآمد.

 

 

اما بهانه‌ی خبرنگار ایسنا برای یادآوری پروانه نمایش این دو فیلم به این موضوع برمی‌گردد که طی دو هفته گذشته در یکی از روزنامه‌ها به اشتباه خبر پروانه نمایش «قصه‌ها» و «پریناز» (با تاریخ همان جلسه 23 آذر ماه در روزنامه تیر ماه) منتشر شد و برخی از سایت‌های رسمی بدون توجه به تاریخ جلسه، خبر را به عنوان خبر جدید و به روز بر رویش کار کردند و از پروانه نمایش «قصه‌ها» و «پریناز» استقبال کردند، در حالیکه فراموش شد این فیلم‌ها 7 ماه پیش پروانه نمایش گرفته‌اند ولی هنوز اکران عمومی نشده‌اند.

پیگیری خبرنگار ایسنا با «فیلمیران» پخش‌کننده فیلم «قصه‌ها» رخشان بنی‌اعتماد برای زمان دقیق اکران عمومی فیلم به نتیجه نرسید و فقط اظهار امیدواری شد که بزودی اکران شود.

 

 

اما از سوی تهیه‌کننده فیلم «پریناز» هم در یک مصاحبه اخیرا اظهار امیدواری شده است که این فیلم در اکران دوم عیدفطر به نمایش درآید. (بدون اشار�� به اینکه این فیلم 7 ماه است که پروانه نمایش گرفته است)

به گزارش ایسنا، اکنون 10 ماه از حضور حجت‌الله ایوبی در مسند ریاست سازمان سینمایی می‌گذرد. در این مدت، اگرچه او تلاش کرده تا مشکلات فیلم‌ها را با تعامل حل کند و پروانه‌ نمایش‌شان صادر شود اما خیلی از این فیلم‌ها هنوز رنگ پرده را به خود ندیده‌اند.

برخی فیلم‌ها چون «خانه پدری» کیانوش عیاری همچون «قصه‌ها» فقط در جشنواره‌ی فیلم فجر به روی پرده رفتند و همچنان وضعیت اکران آنها مشخص نیست.

 

 

در میان برخی خبرهای غیر رسمی هم حاکی از آن است که برخی فیلم‌ها پروانه نمایش می‌گیرند و توصیه می‌شوند که فعلا اکران نشوند.

در این مدت، «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» تنها فیلمی بود که بر اساس تفاوت‌های سلیقه‌ای در دوره مدیریت گذشته، به نوعی توقیف شده بود و توانست در دوره جدید اکران شود اما هنوز تکلیف فیلم‌هایی (از دولت قبل) مانند «پاداش» و «خیابان‌های آرام» کمال تبریزی، «گزارش یک جشن» ابراهیم حاتمی‌کیا، ‌«خرس» خسرو معصومی، «صد سال به این سال‌ها» سامان مقدم و... مشخص نشده است.

 

 

به گزارش ایسنا،در فیلم «پریناز» فاطمه معتمد آریا، حمید فرخ نژاد، طناز طباطبایی، فرهاد آئیش، شبنم قلی خانی، حسن نجاریان و مصطفی زمانی و... به ایفای نقش پرداخته‌اند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است که دختر بچه‌ای خانواده خود را از دست داده و قرار است از سوی خانواده مادرش نگهداری شود، اما در خانواده جدید ماجراهایی برای وی رخ می‌دهد که...

 

فیلم «قصه‌ها» که در سال 90 با نگاهی به شخصیت فیلم‌های قبلی بنی‌اعتماد ساخته شده است، در آن بازیگرانی چون گلاب آدینه، صابر ابر، فرهاد اصلانی، بابک حمیدیان، نگار جواهریان، ریما رامین‌فر، حبیب رضایی، عاطفه رضوی، مهراوه شریفی‌نیا، محمدرضا فروتن، شاهرخ فروتنیان، باران کوثری، پیمان معادی، فاطمه معتمدآریا، حسن معجونی، مهدی هاشمی و... ایفای نقش کرده‌اند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه