هوشمندسازی هر عینک معمولی با فناوری جدید

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش اخبار فناوری:

هوشمندسازی هر عینک معمولی با فناوری جدید

هوشمندسازی هر عینک معمولی با فناوری جدید

 آخرین ابزار پوشیدنی شرکت سونی در نوع خود بسیار جالب توجه است زیرا شامل ماژول هدست هوشمندی است که به هر عینک معمولی متصل می‌شود و آن را هوشمند می‌کند. 

 

 ایسنا، نمونه اولیه این سخت‌افزار که شرکت سازنده هنوز نامی برای آن در نظر نگرفته، قادر به عملکرد مستقل بوده و دارای نوعی نمایشگر او‌ال‌ای‌دی منفرد و همچنین پیکسل‌های فشرده است.

 

بر خلاف بسیاری از عینک‌های هوشمندی که تاکنون ارائه شده‌اند، نمونه اولیه سامانه سونی به هر عینک (عینک‌های مد و عینک آفتابی) متصل می‌شود. وزن این سامانه فقط 40 گرم اعلام شده و شامل یک جفت ماژول است که بر روی هر یک از گوش‌ها قرار می‌گیرند.

 

این سیستم همچنین دارای نمایشگر 0.23 اینچی است. این صفحه نمایش ریز دومین جنبه بسیار جالب این فناوری است و سونی از تمامی توان فناورانه خود برای تولید این میکرونمایشگر او‌ال‌ای‌دی استفاده کرده است؛ در نتیجه این شرکت اندازه پیکسل‌های آن را کاهش داده و خوانش‌پذیری بیرون از فضای ساختمانش را نیز ارتقا داده است.

 

علی‌رغم اندازه کوچک، این نمایشگر دارای تفکیک‌پذیری 640*400 پیکسل است و بر خلاف عینک گوگل، برای تسلط کامل بر میدان دید کاربر طراحی نشده است. بنا بر اعلام شرکت سونی، استفاده از این نمایشگر مانند تماشای یک صفحه نمایش 16 اینچی از فاصله دو متری است.

 

در ماژول این سامانه نیز پردازنده ARM Cortex A7 و یک باتری 400 میلی‌آمپر قرار دارند. این سیستم بی‌سیم بوده و دارای اتصال بلوتوثی 3.0 است.

 

سونی به دنبال ارائه تعداد محدودی از این فناوری به توسعه‌گران جهت ارتقا آن است. 

 

هوشمندسازی هر عینک معمولی با فناوری جدید - تصویر 2

 

هوشمندسازی هر عینک معمولی با فناوری جدید - تصویر 3

 


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه