وضعیت امروز صنعت مخابرات کشور مطلوب نیست

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش مخابرات:

وزیر ارتباطات:

جوان ایرانی- واعظی: وضعیت امروز صنعت مخابرات در کشور، مطلوب ما نیست و در سال‌های گذشته، اعتقادی به گسترش این عرصه وجود نداشته است.

وضعیت امروز صنعت مخابرات کشور مطلوب نیست

محمود واعظی در راستای اجرای سیاست درهای باز، با اساتید گروه مخابرات دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف دیدار کرد.

ژ به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، واعظی با بیان اینکه از دوران دانشجویی خود به بیان ایده‌های نو، توسط اساتید برجسته اعتقاد داشته‌ام، گفت: وزارت ارتباطات پذیرای ایده‌های نو درحوزه ICT و هموار کردن مسیر، در جهت عملیاتی شدن این ایده‌ها است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر اهمیت ICT در افزایش بهره‌وری در همه حرفه‌ها، بخش‌های دولتی و خصوصی تاکید کرد و ادامه داد: وضعیت امروز صنعت مخابرات در کشور، مطلوب ما نیست گرچه فعالیت ها و توسعه بسیارخوبی طی دوسال گذشته انجام شده است؛ اما شان و منزلت مردم استفاده از خدمات بهتر است و ما خود را خدمتگزار مردم می‌دانیم.

واعظی تغییر نگرش در استفاده از تولیدات داخلی در بخش ICT کشور را ضروری برشمرد و گفت: از ابتدای فعالیتم در این وزارتخانه، بر استفاده از تولید داخلی در وزارت ارتباطات تاکید داشته‌ام و در این وزارتخانه، با به کارگیری محصولات خارجی که مشابه آن در داخل وجود دارد، برخورد می‌کنم.

وی اظهار کرد: متأسفانه در گذشته نگاه فانتزی به ارتباطات وجود داشت و شاید بتوان گفت در سال‌های گذشته، اعتقادی به گسترش این عرصه وجود نداشت.

واعظی با بیان اینکه باید انتظارات و ایده‌های ICT از سوی صاحبنظران بر مبنای شرایط جامعه و کشور مطرح شود، افزود: خوشبختانه در وزارت ارتباطات وام وجوه اداره شده با بودجه ۱۲۰ میلیاردی در جهت کمک به تحقیق، پژوهش و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته شده که می‌تواند یاری‌رسان بخش توسعه‌ای صنعت ICT در کشور باشد.

در این دیدار اساتید دانشگاه صنعتی شریف به بیان دیدگاه‌ها، نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

از جمله پیشنهادات ارائه شده در این نشست، تعریف بودجه مشخص در مرکز پژوهشگاه ارتباطات برای ساخت محصولات داخلی و حمایت از R&D عنوان شد.

این دیدار به دعوت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور وزیر ارتباطات و اساتید گروه مخابرات دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه