کرپ کدو حلوایی لقمه ای

کرپ کدو حلوایی

 با این کرپ خوش‌رنگ و مغذی سفره میهمانی تان را با همیشه متفاوت کنید. برگ های تازه سبزیجات نمایی خاص به کرپ شما می‌دهد.

مناسب برای :8 نفر

زمان آماده سازی : بیش از 1 ساعت

در دستور اصلی از پنیر ریکوتا استفاده شده است، در صورت عدم دسترسی از پنیر خامه‌ای به عنوان جایگزین استفاده کنید. برای استراحت مواد نیاز به زمان بیشتری دارید بنابراین بیشتر از 1 ساعت آماده کردن این غذا به طول می‌انجامد.

مواد لازم: کرپ کدو حلوایی لقمه ای - تصویر 2

کدو حلوایی

800 گرم

پنیر خامه‌ای

1 پیمانه

سس گوجه‌فرنگی

1 پیمانه

شیر

1 پیمانه

پیازچه تازه (خردشده)

½ پیمانه

آرد

⅔ پیمانه

برگ جعفری تازه

¼ پیمانه

برگ ریحان تازه

¼پیمانه

برگ‌ مریم گلی

 ¼پیمانه

تخم مرغ

3 عدد

پنیر پارمزان رنده شده

2 قاشق غذاخوری

نمک

¼ قاشق مرباخوری

جوز هندی رنده‌شده

¼ قاشق مرباخوری

سالاد مخلوط برای سرو

به مقدار لازم

روغن زیتون

به مقدار لازم

طرز تهیه:کرپ کدو حلوایی لقمه ای - تصویر 3

 1. نمک و آرد را در یک کاسه الک کنید.
 2. شیر و تخم مرغ‌ها را در یک ظرف با هم مخلوط نمایید سپس آرد را اضافه نمایید تا کاملا یکدست شود، سپس پیازچه‌های خرد شده را به آن اضافه کرده و به مدت 30 دقیقه کنار قرار دهید.  (برایتهیه کرپ و ریزه‌کاریهای ت��یه آن، این مطلب را ببینید.)
 3. کدو حلوایی را پوست کنده و خرد کنید.
 4. کدو حلوایی‌پوست‌کنده و خردشده را با کمی آب به مدت 20 الی 30 دقیقه بپزید تا کدوها نرم شوند. آنها را به یک آبکش منتقل کنید و در حدود 5 دقیقه کناری بگذارید تا آب اضافی آن خارج شود. بهتر است آب کمی برای پخت اضافه کنید که در پایان پخت آب آن تمام شود در این صورت کدوها خوشمزه‌تر می‌شوند.
 5. برگ‌های مریم گلی، ریحان و جعفری را ریز خرد کنید.
 6. کدوی پخته شده را با یک چنگال پوره کنید. برگ‌های خرد شده مریم گلی، جعفری، نمک، فلفل و پودر جوز هندی را با آن مخلوط نمایید.
 7. پنیر خامه‌ای را خرد کرده و به آنها اضافه کنید.
 8. فر را با دمای 180 تا 200 درجه سانتی‌گراد گرم کنید. یک تابه به قطر 18 سانتی‌متر را با روغن چرب نمایید و را روی حرارت متوسط گرم کنید.
 9. ¼ پیمانه از مایع کرپ (مخلوط)را در آن بریزید و تابه را بچرخانید تا تمام سطح آن را بپوشاند. آن را به مدت 2 دقیقه سرخ کنید تا طلایی شود. بعد آن را برگردانید و سمت دیگر را به مدت 1 دقیقه سرخ کنید.
 10. آن را به یک ظرف درب‌دار منتقل نمایید تا گرم بماند. این کار را با بقیه مایع کرپ انجام دهید تا 8 کرپ آماده شود.
 11. یک خمیر کرپ را روی تخته آشپزی قرار دهید. پیمانه از مخلوط کدو حلوایی را روی آن قرار دهید و آن را رول کنید. این کار را با بقیه کرپ‌ها تکرار کنید.
 12. یک ظرف پیرکس با عمق 5 سانتی متر و طول و عرض 30*24 را چرب کنید. و کرپ‌ها را در ظرف قرار داده و روی آنها را با ریحان خرد شده، سس گوجه و پنیر پارمزان بپوشانید.
 13. بدون اینکه درب ظرف را بگذارید آنها را به مدت 20 دقیقه یا تا زمانی که پنیرها آب شوند در فر بپزید. 3 دقیقه آنها را در دمای اتاق قرار دهید و بعد با سالاد سرو نمایید. 
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه