غول موتورهای جست‌وجوی جهان یک‌بار دیگر و برای بار هفتم از سال ۱۹۹۸ تا به امروز لوگوی خود را تغییر داد. لری پیج و سرگی برین حدود هفده سال پیش لوگوی معروف پروژه پایانی دانشگاهی خود را بارنگ‌های قرمز، آبی، زرد و سبز طراحی کردند و...

وب‌سایت نوچه: غول موتورهای جست‌وجوی جهان یک‌بار دیگر و برای بار هفتم از سال ۱۹۹۸ تا به امروز لوگوی خود را تغییر داد. لری پیج و سرگی برین حدود هفده سال پیش لوگوی معروف پروژه پایانی دانشگاهی خود را بارنگ‌های قرمز، آبی، زرد و سبز طراحی کردند و حالا برای نشان دادن اوج خلاقیت و گاهی دیوانه‌وار بودن ایده‌های خود با دگرگون کردن این لوگو که البته از دید عده‌ای کمی بچه‌گانه و حتی زشت به نظر می‌رسد قصد دارند حرف‌های تازه‌ای را برای کاربرانی که تا به امروز تصورشان از گوگل تنها یک موتور جست‌وجو بوده برنند. یکی از تغییرات واضح این لوگو کشیده شدن حرف e به سمت بالا است به نشانه همین طرز فکر روبه بالای این شرکت دارد.

گوگل با تغییر لوگو آماده پیوستن به خانواده آلفابت شد

امروز ما لوگوی جدید خود که هویت حقیقی ما بوده و جادوی گوگل که همواره بر روی کوچک‌ترین نمایشگرها هم حضور خواهد داشت را برای شما نمایان کردیم. ما گوگل که تنها به هدف ایفای نقش به‌عنوان یک موتور جست‌وجو برای مرورگرهای کامپیوترها ساخته‌شده بود را تغییر داده و آن را به دنیایی از محاسبات یکپارچه و همسو با تعداد بی‌شماری از دستگاه و حتی روش‌های مختلفی از ورود درخواست کاربر (منظور همان لمس کردن و یا گرفتن فرمان‌های صوتی است) تبدیل کرده‌ایم.

گوگل با تغییر لوگو آماده پیوستن به خانواده آلفابت شد

گویا دلیل اصلی این تغییر لوگو وارد شدن گوگل به دوره‌ای جدید است و قرار شده این شرکت زیرشاخه کمپانی بزرگ‌تری به نام Alphabet (که مجموعه‌ای متشکل از سازمان‌هایی چون Nest ، Google X و Calico) بشود. گوگل بر این باور است که تحولات فناوری در حال دگرگونی هستند و با این تغییر لوگو قصد داشته تا نشان دهد که گوگل دیگر فقط آن وب‌سایتی نیست که به کمک کامپیوتر خانگی خود به آن سر می‌زدید.

 گوگل دست‌چینی از مجموعه‌ای از وب‌سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و خدماتی است که بر روی کامپیوتر، کروم بوک، گوشی‌های هوشمند و هرکجا که مرورگری وجود دارد در خدمت شما خواهد بود.

گوگل با تغییر لوگو آماده پیوستن به خانواده آلفابت شد

لوگوی جدید گوگل به‌شدت ساده و تخت طراحی‌شده و البته رنگ‌های ملایم‌تری هم پیداکرده که شاید همه‌ی این موارد را درمجموع از بزرگ‌ترین تغییرات اعمال‌شده در لوگوی این شرکت در طی این سال‌ها بدانیم. علاوه بر خود لوگوی اصلی، حرف g معروف که همیشه بر روی تب مرورگرهای ما حضور داشت هم‌تغییر کرده و به یک G بزرگ با ترکیب همان چهار رنگ معروف تبدیل‌شده است.
 
گوگل با تغییر لوگو آماده پیوستن به خانواده آلفابت شد

گوگل ابراز کرده که تحول لوگوی جدید ما به‌زودی در تمام محصولاتمان هم دیده خواهد شد، اگر سری به صفحه خانگی این غول جست‌وجو بزنید با انیمیشنی که ابتدا لوگوی قبلی را پاک کرده و لوگوی جدید را رسم می‌کند روبه‌رو خواهید شد. ویدئوی سیر تحول لوگوی این شرکت از ابتدا تا کنون را نشان میدهد.


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه