200 گیگابایت اینترنت ماهواره ای برای سراسر کره زمین

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش اخبار فناوری:

200 گیگابایت اینترنت ماهواره ای برای سراسر کره زمین

200 گیگابایت اینترنت ماهواره ای برای سراسر کره زمین

یک شرکت کره ای مطرح در زمینه تولید تجهیزات الکترونیکی در نظر دارد تا ایده پوشش اینترنت در سراسر زمین را با استفاده از شبکه ماهواره ها محقق کند.

 

به گزارش جوان ايراني به نقل از مهر ، این ایده از سوی رئیس بخش تحقیقات سامسونگ در دالاس آمریکا ارایه شده که بر اساس آن از ۴۶۰۰ ماهواره ویژه مدار پایین زمین جهت ایجاد شبکه ای گسترده در سراسر زمین استفاه خواهد شد.

 

بدین ترتیب بیش از ۵ میلیارد تن از ساکنان زمین به ۲۰۰ گیگابایت اینترنت در ماه دسترسی خواهند داشت.سامسونگ پیش بینی کرده که ترافیک جهانی اینترنت تا سال ۲۰۲۸ به ازای هر ماه به یک زتابایت افزایش یابد.

 

این شرکت کره ای در گزارشی اعلام کرده که هدف از توسعه این فناوری نوین، استقرار اینترنت فضایی در اطراف زمین است.این ایده درحالی از سوی سامسونگ ارایه شده که رقبای دیگری هم تلاش می کنند از ماهواره ها برای توسعه شبکه جهانی اینترنت استفاده ��نند.

 

شرکت OneWeb که مورد حمایت ریچارد برانسون مالک شرکت سفرهای فضایی ویرجین گلکتیک است در نظر دارد تا با پرتاب ۶۴۸ ماهواره به مدار زمین، اینترنت ماهواره ای را برای تمام ساکنان سیاره مادر قابل دسترس کند.قرار است ۴۶۰۰ ماهواره شبکه جهانی اینترنت سامسونگ در ارتفاع ۱۴۴۰ کیلومتری زمین مستقر شود اما ماهواره رقیب سرسخت دیگری یعنی شرکت اسپیس ایکس در ارتفاع ۶۴۰ کیلومتری زمین مستقر خواهند بود.

 

برای درک هرچه بهتر جاه طلبی سامسونگ کافی است بدانیم که ایستگاه فضایی بین المللی در فاصله ۴۰۰کیلومتری زمین واقع شده است.

 


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه