90 درصد مردم ژاپن از حملات سایبری به کشور خود نگرانند

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

جوان ایرانی- ۸۵ درصد از شهروندان ژاپنی بابت آثار و عواقب منفی حملات سایبری نگران هستند.

90 درصد مردم ژاپن از حملات سایبری به کشور خود نگرانند

نتایج یک نظرسنجی دولتی ژاپن از نگرانی اکثریت مردم این کشور بابت حملات سایبری به دستگاه‌های دولتی و خصوصی حکایت دارد.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از ایرنا، افزایش حملات سایبری علیه شرکت‌های دولتی و خصوصی ژاپن موجب نگرانی دولتمردان و افکار عمومی این کشور شده است.

این در حالی است که تنها ۶.۸ درصد از مردم این کشور چنین نگرانی ندارند.
جرائم سایبری در سال‌های اخیر در ژاپن افزایش یافته است.

روز به روز این حملات پیچیده‌تر می‌شود. هکرهای اینترنتی تلاش می‌کنند اطلاعات را از پایگاه‌های اینترنتی نهادهای دولتی و مراکز تجاری و فعالان اقتصادی سرقت کنند. آنها با هک کردن پایگاه‌های اینترنتی هدف، مشکلات بسیار زیادی برای فعالان بخش اقتصادی بوجود می‌آورند.

خبرگزاری کیودو در گزارشی اعلام کرد که با افزایش استفاده از اینترنت در ژاپن، ۹۳.۲ درصد از مردم این کشور معتقدند جرائم اینترنتی رو به افزایش خواهد گذاشت.

به اعتقاد عمده مردم ژاپن، یکی از اصلی‌ترین شیوه دزدی اطلاعات از طریق حملات سایبری، با استفاده از ویروس‌های رایانه‌ای خواهد بود.

همچنین ۶۵.۲ درصد از شهروندان ژاپنی با نگرانی بابت سرقت اطلاعات محرمانه سیاسی و دیپلماتیک، این مسئله جزء تهدیدات امنیت ملی خود دانستند.

از سوی دیگر، ۵۳.۸ درصد مردم ژاپن از بابت سرقت اطلاعات تکنولوژی‌های مهم و پیچیده این کشور ابراز نگرانی کرده و عنوان کردند این مسئله موجب از بین رفتن مزیت‌های برتر کشورشان در عرصه رقابت‌های بین‌المللی می‌شود.

در جدیدترین نمونه از حملات سایبری به دستگاه‌های دولتی ژاپن، اوایل ماه می (اردیبهشت ماه) یک سازمان نیمه دولتی این کشور هدف حمله قرار گرفت و اطلاعات بیش از یک میلیون نفر از جمله نام، آدرس و تاریخ تولد آنها به سرقت رفت.

هک شدن شرکت «سونی پیکچرز» در روزهای پایانی سال میلادی گذشته (۲۰۱۴) و سرقت چندین ترابابت اطلاعات کارکنان و ایمیل‌های آنان نیز از دیگر حملات سایبری مهم علیه ژاپن بوده است.

این موضوع حتی باعث شد آمریکا اعلام کند چتر دفاع سایبری خود را بر ژاپن نیز گسترش خواهد داد و به متحد آسیایی خود برای مقابله در برابر حملات آنلاین علیه پایگاه‌های نظامی و زیر ساخت‌ها از جمله نیروگاه‌های برق کمک کند.

این سومین نظرسنجی دولت در زمینه امنیت سایبری ژاپن است. نظرسنجی‌های پیشین در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۷ انجام شده بود.

این نظرسنجی بین روزهای دوم تا دوازدهم ماه جولای و از بین سه هزار نفر انجام شده بود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه